×

Sosyal Medya Yönetimi

Takipçi değil, Takip Edilen Olun.

Neden ?

Sosyal Medya Yönetimi

90'ların sonu itibari ile ortaya çıkan iletişim çağı kavramı internetin yaygınlaşmasını bekledi. İlk önce Web 1.0 ile bilgisayarlar üzerinde sanal reklam panoları olan web sayfaları google sayesinde öncelikle kayıt altına alınan bir bilgi kaynağı ardından Web 2.0'la gelen kullanıcı etkileşimleri çok kısa bir zaman içerisinde sağlanan gelişmeler sayesinde artık neredeyse Dünya'nın veritabanı haline gelmiş Facebook'u ortaya çıkardı. Tabi twitter, instagram, linkedin ve bir çoğu irili ufaklı kullanıcı rakamları ile sanal olan interneti ağının artık sanal olmadığını ortaya koydular.

Bu kadar büyük bir ağın avantajlarından faydalanmak için doğru iletişim yöntemini doğru zamanda ve doğru şekilde kullanmak gerekir. Bu konuda özellikle sosyal medya profesyonelleri devreye girmekte ve sizin için doğru plan ve stratejiyi oluşturarak firmanızın bu kadar büyük olanak ve potansiyele sahip bir yapıda analizi, yönetimi ve raporlamasını yapmak başlı başına bir bilgi ve deneyim birikimini gerektirmektedir.

Sosyal Medya Yönetimi Resim 1
Analiz

Firmanızı, Markanızı analiz eder. İhtiyaçlarınızı belirler ve plan hazırlarız. Özellikle kullanıcı ile olan etkileşimlerinizin kriterlerimize göre yorumlar marka iletişiminizi güçlendiriririz.

Sosyal Medya Yönetimi Resim 2
Strateji

Sizin için en doğru stratejiyi belirler. Doğru zamanda doğru hamleler ile süreçlerinizi yönetir. Markanızın veya Firmanızın güncel durumlar karşısında ortaya çıkan verileri değerlendirir. Buna göre iletişim stratejimizin devamlılığını sağlarız.

Sosyal Medya Yönetimi Resim 3
Raporlama

Uyguladığımız stratejiler, durumlar karşında markanıza için oluşmuş tepkiler ve daha sonra devamlılık sağlamak için ortaya konan sonuçları sizinle paylaşır. Siz kendi işlerinizle başbaşa bırakırken sizin için markanızın sosyal mecralarda doğru hamleleri yapmaya çalışırız.